" אין התורה נקנית אלא בחבורה" ( ברכות ס"ג , ע"ב)
 
מרכז הלמידה בישיבת בני עקיבא "לפיד" מודיעין פועל זו השנה השלישית. המקצועות הנלמדים בשעות פעילות המרכז הם - גמרא, תורה ונביא ,  אנגלית, מתמטיקה היסטוריה ,אזרחות, לשון ואפילו ספורט.  המורים המלמדים במרכז מיישמים את החזון של תוכנית  "אופק חדש"  אשר שמה דגש על הוראה – למידה מכוונת לפרט ומכירה בצורך במגוון מסגרות לימוד על מנת להשיג את מטרות החינוך וההוראה. ( כתה,  קבוצה פרטנית ומורה-תלמיד)
לדבריה של יפה פס, מנהלת האגף לחינוך על יסודי במשרד החינוך: אחת המשימות החשובות העומדות בפני צוות בית הספר היא לקדם את תפקודם של כלל התלמידים ואת הישגיהם תוך הכרת השונות בין הלומדים בכתה. תהליך הוראה בקבוצה קטנה מאפשר היכרות מעמיקה של המורה עם תלמידיו, מזמן שיח משמעותי, מצמיח, מזהה גורמי חוזק וכוחות שעליהם נשענים התלמידים בלמידתם, מפתח הנעה פנימית ומעודד יצירת קשרים חברתיים משמעותיים . ( כפי שפורסמו בפתיחה לחוברת " כלים שלובים" תשע"ג - 2012 )
ראש הישיבה , הרב שמואל רוזנבלום, הגה את הקמת מרכז הלמידה על מנת לאפשר לקבוצות תלמידים ללמוד באווירה קסומה – חדרים צבועים בצבע סגלגל, כסאות ושולחנות ברמה של חדרי מורים והקצאת משאבים לארגון וניהול מערך זה,  עוד לפני שרפורמת "אופק חדש" היגיעה למחוזותינו.  זאת מתוך האמונה  ביכולתו של כל תלמיד להתקדם ולהצליח  אם רק יהיו לו התנאים המתאימים.
ואכן, המערך קרם עור וגידים והיום אין אחד בישיבה שאינו מכיר את המרכז. אם כמורה, אם כתלמיד בקבוצה ואם כנבחן בחדר שקט . ועל כך אנו מודים ומברכים:
לך, הרב שמואל על שאפשרת את הקמת המרכז הנפלא ואת המשך פעילותו השוטפת.
לכם המורים, על ביצוע השעות מתוך אהבה ורצון אמיתי לקדם כל אחד מהתלמידים , גם כאשר אתם נתונים ללחצי עבודה קשים ביותר.
לכם התלמידים, על הגעה בזמן לשיעורים, התנהגות הולמת את המרכז ( על פי הנהלים המפורסמים על קירות המרכז ) ורצינות בלמידה.
ולכם ההורים, על מתן האישור וההסכמה לבנכם ללמוד בקבוצה .
 
מאירה זיו אור
מנהלת מרכז הלמידה