משלחת הרובוטיקה של ישיבת בני עקיבא 'תורת נחום' במודיעין זכתה במקום השני בקטגוריית התכנות מתוך למעלה ממאה משלחות נוער מרחבי העולם.

מי שיזם את הדברים הם בוגרים הישיבה הם תלמידי מכיתה י"ב ובוגרים שלנו שנמצאים כיום ביחידת 8200.

התחרות עצמה בנויה מהצבת האתגר בפני הנבחרות המתמודדות הן נאלצות להתמודדות עם הפתעות והתקלות תוך כדי הפעלת הפרויקט שאותו הציגו בתחרות, ובכך נבחנות גם יכולות התכנות של המתמודדים וגם יכולת ההתמודדות עם שינויים תוך כדי תנועת. ישנו מגרש משחקים שעליו משחקים בזמן קצוב לפי התכנון שמציבים השופטים, ואחר כך עושים התקלות קטנות מדובר ברובוט קטן שיכולותיו יכולות להיות מושלכות גם על רובוט גדול הרבה יותר.

על מנת להגיע להתמודדות הבינלאומית צלחה נבחרת הישיבה התמודדות ארצית בה השתתפו 200 נבחרות מכל הארץ. מתוך המאתיים עברו לשלב הבינלאומי שש נבחרות שבמשך שלושה ימים של תחרות התמודדו עם אתגרים שונים שהתווספו למשימותיהם וכללו בנייה, תכנות, פתרון בעיות בשטח ובנוסף גם קלקולים ותקלות שמצריכים אלתור והתמודדות. תוך כדי התחרות פוגש צוות השיפוט את הנערים המספרים על הרובוט שלהם וכמובן שהכל באנגלית !!!!

הרב שמואל רוזנבלום סיכם את התחרות ועל תפקידה של הישיבה בקידום התלמידים להצלחות מסוג זה: "הישיבה מנסה לדרבן את החבר'ה לכל רעיון שעולה מהשטח והם מתפתחים בכל רעיון, אם בספורט ואם ברובוטיקה, סייבר, אמנות או כל תחום אחר. הדבר מצריך משאבים ומרכז ישיבות בני עקיבא זיהה את זה, נכנס לתחום ותמך בנו מתחילת הדרך".