בישיבת בני עקיבא לפיד במודיעין לומדים בשמחה כ - 930 תלמידים, באווירה ישיבתית ומצוינות לימודית. הגישה החינוכית של הישיבה מושתתת על אמון, בחירה, אחריות ושיתופיות. הקשר האישי בין הצוות לתלמידים הוא קרוב ומאפשר דיאלוג מתמיד.  לתלמיד מוצעות מגוון אפשרויות של מצוינות לימודית, מצוינות תורנית והרחבת אופקים.

בישיבה מגוון מסלולים ובתוכם התאמות אישיות לפי השאיפות והיכולות של כל תלמיד. התוכנית החברתית המשלימה בישיבה, עשירה ומיוחדת ונוגעת בעולמם הרוחני של התלמידים. הצוות בישיבה משקיען, מקצוען, בעל ניסיון ועם קבלות של הצלחות. אנו מאמינים כי השילוב בין מצוינות תורנית, מצוינות לימודית, עם קשר אישי ועולם חוויתי עשיר בונים את דור העתיד של המנהיגים של מדינת ישראל.

מצוינות של הישגים

 • השנה זכתה הישיבה בפרס מחוזי בגין קידום הישגים לימודיים.
 • 3 שנים ברציפות הישיבה זכתה בתגמול לצוות ההוראה בגין הישגים לימודיים, הכלה וערכיות. 70% מתלמידי הישיבה ניגשים ל-5 יח"ל באנגלית, וכ 20% ל-4 יח"ל באנגלית.
 • קרוב ל-65% מתלמידי הישיבה ניגשים לבגרות של 4 ו-5 יח"ל במתמטיקה.
 • 93% זכאים לבגרות
 • זכאות לבגרות מצטיינים – הישיבה עומדת על 30% תעודות בגרות מצטיינות – נתון מדהים! (ממוצע הארצי 7%, ממוצע העירוני  17%)
 • ציונים מעולים במיצב"ים של חט"ב. מקום ראשון במתמטיקה בעיר.
 • 70% מהתלמידים עושים שתי מגמות (מתוך מגוון של 13 מגמות).
 • 91% מהתלמידים עושים גם בגרות ריאלית (חלקם הגדול עם עוד מקצוע הומני).
 • 13% לומדים בתכנית  "אקדמיה בתיכון" במסגרתה לומדים לקראת תואר ראשון במהלך שנות הלימודים בישיבה.
 • בישיבה 3 מגמות טכנולוגיות: אלקטרוניקה, תקשורת והנדסת תוכנה וחבורת F.R.C

מצוינות לימודית בחטיבת הביניים:

תוכנית יוקרתית של עתודה מדעית טכנולוגית: העשרה בפיסיקה, מחשבים וחשיבה מתמטית – לקראת תעודת בגרות איכותית. לימודי חלל. לימודי סייבר.

ריבוי הקבצות כדי להגיע להצלחה – גם במקצועות קודש וגם במקצועות חול.

מגוון רחב של אפיקי בחירה:
רובוטיקה, פינג פונג, ניווט, חדר כושר וקיק בוקסינג, מקהלה ולהקה, שח מט, אומנות וציור, סופר סת"ם, פייטנות, מדפסת תלת מימד, קרוספיט.

מצוינות של בחירה בחטיבה העליונה

הישיבה חרטה על דגלה את הצורך להעניק  לכל תלמיד את המיוחד והמתאים ביותר בעבורו. במסגרת זו אנו מעודדים את התלמידים אוהבי הדעת, שמוכנים להשקיע מזמנם ויש להם תחומי עניין מגוונים ברמת למידה גבוהה. אנו מסייעים להם ללמוד  במסגרת של “אקדמיה בתיכון” בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה בה תלמיד יכול לסיים תואר ראשון בשנת לימודים נוספת לאחר י”ב והלימודים בחלקם מחליפים את בחינות הבגרות ונותנים קרדיט אקדמי. תלמידים אלו מקרינים גם כלפי חברת התלמידים את הערך של למידה משמעותית, אהבת דעת ומצוינות.

מעבר לצוות החינוכי החם והמקצועי, כדי להגיע להצלחה מיטבית, יש בישיבה ריבוי הקבצות במתמטיקה ואנגלית ומגמות רבות ומגוונות. כל זאת על מנת להעניק לתלמיד את יכולת הבחירה על פי אופיו.

המגמות שלנו הם:

פיסיקה, מחשבים, הנדסת תוכנה טכנולוגי (סייבר או אנדרואיד), תקשורת טכנולוגי, ביולוגיה, היסטוריה, גיאוגרפיה, כימיה, אלקטרוניקה טכנולוגי, ערבית, משפטים עם משפט עברי, צרפתית לבעלי רקע, מחשבת ישראל לכלל התלמידים

כל תלמיד יכול לבחור מתוך 13 מגמות, יותר ממגמה אחת. 3 מהמגמות הן טכנולוגיות.

מצוינות תורנית:

כל הישיבה לומדת מחשבת ישראל ברמה של 5 יח"ל, התלמידים המתאימים ניגשים ל 5 יח"ל תלמוד.

עשרות תלמידים רבים לומדים רמב"ם יומי. בישיבה ישנה חבורה של דף יומי. עשרות תלמידים לומדים משנה יומית, עמוד יומי, הלכות שבת ושמירת הלשון בשעות הפנאי וההפסקות.

בישיבה יש אפשרות של שיעורי ערב ושיעורים בחופשות.

לימוד גמרא עצמאי / בית מדרשי – למתאימים, כבר מכתה ז'.

בישיבה עורכים טישים וקבלת שבת עם שירים בימי שישי.

תוכנית של פנינה יומית ויגדיל תורה.

תוכניות ייחודיות: כגון סיירת תנ"ך – לימוד תלת שנתי של כל התנ"ך וסיורי נושא נלווים, תוכנית בקיאות בפרשת שבוע ושיטה מיוחדת בהוראת גמרא.

הסקרים מוכחים כי המקצוע הכי אהוב בישיבה הוא גמרא.

מצוינות חברתית:

לחוויה יש עוצמה אדירה על הנפש של כולנו. לכן בישיבה ישנה תכנית חברתית חווייתית מיוחדת ברמה ובהיקף מהגבוהים בארץ. מעבר לכמות ולאיכות, מושקע זמן רב בחשיבה על התכנים ועל המסרים והחוויות הנובעות מהפעילות.

ביחד עם הבנים אנו עוברים כל שנה: ארבעה גיבושונים (טיולים של יותר מיום אחד), שבתות משותפות, חמישה סיורים חד יומיים, הרצאות מיוחדות, התנדבויות, משמרים ופעילויות נוספות.   

גיבושונים - מתוך תפיסה ערכית, הדוגלת ברכישת ערכים מתוך חוויה, תפיסה אשר רואה את השטח, מחוץ למסגרת האורבנית, כמאפשרת שחרור לנפש, אנו יוצאים לגיבושונים. הגיבושונים מאפשרים לנו לחוש את הארץ , להתחבר לטבע ולארץ ישראל. מימד נוסף של הגיבושון מדגיש את הביחד של החבורה ויוצר דיבוק חברים. השינה והבישול בשטח, הדיבור, הלמידה וריצת הבוקר נעשים מתוך שותפות שלימה של הקבוצה ביחד. לכל גיבושון נושא ומסרים משלו. אין זה עוד טיול של הפוגה כי אם מסע ערכי חוויתי שגורם לחבורה להתגבש ולאהוב את עצמה, את מולדתה ואת הערכים שלה. היות ולגיבושונים מסר ערכי וחוויתי, אנו מקיימים בישיבה גיבושונים רבים המותאמים לכל שכבה ושכבה.

התנדבות כל כיתה מתנדבת בפרויקטים שונים. בכיתות הבוגרות ההתנדבות נהפכת להיות על בסיס שבועי במסגרת פרויקט של "לאורו נלך". חשוב לנו שלצד ההישגיות הבנים יחונכו לתרומה ולנתינה.

ישיבה קהילתית - הישיבה הינה ישיבה קהילתית. לאור זאת לקחה על עצמה הישיבה להיות מעורבת בקהילה וליזום פעילות לתלמידים בשעות הפנאי ותכניות לכלל התושבים. בין הפרויקטים שלנו: יום כיפור, ליל הושענה רבה, מניינים ולימוד בקיץ ברחבי העיר, תוכניות ליום העצמאות, פורים, ערבי לימוד וחוויה, התפיסה הקהילתית נובעת מהתפיסה החינוכית, הרואה את מרחב החיים של כל תלמיד ותלמיד, גם בשעות שאינו נמצא פיזית בישיבה.

 

הנתיבים:
לתלמידי כיתות ו' מוצעים שני נתיבים לבחירה:

נתיב בית המדרש – דגש על העשרה תורנית נוספת, ולימוד גמרא בדרך של לימוד עצמאי.

נתיב המדעי – דגש על העשרה מרחיבת אופקים בתחום המדעי, ולימוד גמרא ברמה גבוהה.

ההבדל בין המסלולים בא לידי ביטוי בשעות העשרה ובסיורים ייעודיים שונים ולא בשעות לימודי הליבה התורניים והכלליים.

 

חנוך לנער על פי דרכו: בישיבה מרכז למידה מיוחד, רכז עולים וצוות יועצים מסור - בכדי לתת מענה לכל צורך ולכל תלמיד. כל תלמיד ממופה ונתפרת לו תכנית אישית לפי צרכיו ושאיפותיו. כדי  שיוכל להגיע כמה שיותר רחוק.

עיצוב ואסתטיקה - “דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם”

בישיבה ישנם:  שני בתי מדרש, כיתות מתוקשבות, מעבדות מאובזרות, חדר מוסיקה, מגרש מקורה וספרייה. בישיבה שמים דגש על היופי של המקום ועל המסרים הבוקעים מהקירות ומהמסדרונות של הישיבה : זרימה, רעננות וחזון מדברים מתוך המבנה והחצרות ומוסיפים לאווירה של המקום.

 

השמחה באוויר, החשיבה וההתחדשות המתמדת:  בישיבה צוות תוסס, משקיען וחושב. כל הנכנס לשערי הישיבה יכול לחוש את החדווה והשמחה שבעשייה  החינוכית שלנו. אנו עסוקים כל הזמן בביקורת פנימית ובהתחדשות תמידית.


הצוות המוביל של הישיבה:

 • ראש הישיבה – הרב שמואל רוזנבלום
 • מנהל התיכון ומנהל פדגוגי -צבי לוסטיג
 • מנהל חברתי – הרב יהודה דומיניץ
 • מנהל חטיבת הביניים – הרב ארז הימלפרב
 • מנהל חטיבת הלב – הרב דוד שלם
 • מנהל חטיבה עליונה – הרב שריד שוורצגורן

 

יהי רצון שיהיה נעם ה' על מעשה ידינו....